Wieści z Iłży

Mamy dobre wieści z Iłży. Burmistrz Przemysław Burek poinformował w mediach społecznościowych m.in. o odświeżeniu wagonów “letniaków”.

wagony, jeszcze przed remontem

Przygotowujemy się do uruchomienia kolejki wąskotorowej. W tym tygodniu na remont torowiska wchodzi wybrana firma. My odświeżamy wagony. Dwa zyskają nowe siedziska oraz nowe malowanie. Zastanawiamy się nad tym, czy w jednym wagonie w połowie zrobić miejsce na rowery. Co Wy na to? Czy to dobry pomysl, aby przygotować takie miejsce w jednym wagonie żebyście mogli pojeździć sobie rowerem po Nadleśnictwie Marcule? Zamawiamy także drezynę rowerową, która będzie mogli jeździć po szlaku kolejki.Teren stacji także zostanie oczyszczony.

źródło: Facebook | Przemysław Burek – Burmistrz Iłży


Burmistrz zamieścił również zdjęcia z lotu drona ukazujące budowę obwodnicy Iłży w ciągu drogi krajowej nr 9. Węzeł “Iłża – Południe” obejmuje przebudową około 2 km odcinek SKW.

Na zdjęciach widać, że wykonawca (firma Intercor) wyznaczył zarys jezdni oraz zarys docelowego przełożenia wąskiego toru.

źródło: Facebook | Przemysław Burek – Burmistrz Iłży


Przypomnijmy jak ma wyglądać rzeczony węzeł “Iłża – Południe” według koncepcji z 2011 roku.

źródło: GDDKiA (Zamawiający) | DHV Polska (Projektant)

zobacz plan węzła w powiększeniu


A na koniec ciekawostka. Burmistrz Przemek zanim został wybranym przez mieszkańców Iłży na burmistrza udzielał się społecznie. Między innymi na Starachowickiej Kolei Wąskotorowej. Na zdjęciu archiwalnym z 2005 roku.

2005 rok. Przemysław Burek wraz z grupą wolontariuszy czyści szlak kolejki na odcinku iłżeckim.