Ważna Informacja

tekst ważnej informacji

Iłżeckie Zielone Wakacje

Centrum Edukacji Przyrodniczej im. biskupa Jana Chrapka w Nadleśnictwie Marcule gościło 11 lipca br. 50 dzieci z gminy Iłża. Wzięły one udział w spotkaniu inaugurującym edukacyjny cykl “Zielone wakacje”. Przedsięwzięcie sfinansował iłżecki samorząd ze środków swojego Programu Walki z Alkoholizmem i Narkomanią.

W pierwszym spotkaniu z cyklu “Zielone wakacje” uczestniczyło ponad 50 dzieci, głównie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Do Nadleśnictwa Marcule dotarły kolejką wąskotorową. Na miejscu zaproponowano im udział w jednym z pięciu bloków tematycznych, obejmujących gry i zabawy logiczno – rekreacyjne, zajęcia artystyczne, turystyczne i przyrodnicze. Poprowadzili je członkowie Towarzystwa Przyjaciół Lasu, doświadczeni także w pracy z dziećmi: Elżbieta Wiącek, Andrzej Jacek Tarnowski, Olga Garbacz- Kosior, Robert Adamczyk oraz Radosław Koniarz, pracownik Nadleśnictwa Marcule i prezes Oddziału Mazowieckiego TPL. Dzień zakończył się rywalizacją w przeciąganiu liny pomiędzy kadrą instruktorską, a młodymi mieszkańcami gminy Iłża.

Pierwsze spotkanie miało na celu zapoznanie uczestników z ofertą. Podczas 4 kolejnych pobytów w nadleśnictwie dzieci wezmą udział w najbardziej odpowiadających im zajęciach. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem “Zielonymi wakacjami” władze gminy Iłża postanowiły zaprosić do udziału kolejną 50 – osobową grupę. Pojedzie ona kolejką do Marcul już w najbliższą sobotę 25 lipca br.

źródło: Gazeta Starachowicka , wydanie internetowe nr 514, 2009-07-24
Gazeta Starachowicka

Komentarze są wyłączone.