Iłżeckie Zielone Wakacje

Centrum Edukacji Przyrodniczej im. biskupa Jana Chrapka w Nadleśnictwie Marcule gościło 11 lipca br. 50 dzieci z gminy Iłża. Wzięły one udział w spotkaniu inaugurującym edukacyjny cykl „Zielone wakacje”. Przedsięwzięcie sfinansował iłżecki samorząd ze środkĂłw swojego Programu Walki z Alkoholizmem i Narkomanią.

W pierwszym spotkaniu z cyklu „Zielone wakacje” uczestniczyło ponad 50 dzieci, głównie uczniĂłw szkół podstawowych i gimnazjĂłw. Do Nadleśnictwa Marcule dotarły kolejką wąskotorową. Na miejscu zaproponowano im udział w jednym z pięciu blokĂłw tematycznych, obejmujących gry i zabawy logiczno – rekreacyjne, zajęcia artystyczne, turystyczne i przyrodnicze. Poprowadzili je członkowie Towarzystwa Przyjaciół Lasu, doświadczeni takĹźe w pracy z dziećmi: ElĹźbieta Wiącek, Andrzej Jacek Tarnowski, Olga Garbacz- Kosior, Robert Adamczyk oraz Radosław Koniarz, pracownik Nadleśnictwa Marcule i prezes Oddziału Mazowieckiego TPL. Dzień zakończył się rywalizacją w przeciąganiu liny pomiędzy kadrą instruktorską, a młodymi mieszkańcami gminy Iłża.

Pierwsze spotkanie miało na celu zapoznanie uczestnikĂłw z ofertą. Podczas 4 kolejnych pobytĂłw w nadleśnictwie dzieci wezmą udział w najbardziej odpowiadających im zajęciach. W związku z bardzo duĹźym zainteresowaniem „Zielonymi wakacjami” władze gminy Iłża postanowiły zaprosić do udziału kolejną 50 – osobową grupę. Pojedzie ona kolejką do Marcul juĹź w najbliĹźszą sobotę 25 lipca br.

źródło: Gazeta Starachowicka , wydanie internetowe nr 514, 2009-07-24
Gazeta Starachowicka