Pociągi rozkładowe – czerwiec 2024

Zapraszamy na wycieczki naszym pociągiem, kursującym na trasie Iłża – Marcule, Pociągi rozkładowe uruchamiane są w niedziele od czerwca do września br. Odjazdy z Iłży o godz. 11:30 i 15:00. Więcej informacji dostępnych jest na poniższym plakacie oraz w sekcji Oferta, link: https://skw.org.pl/oferta/.
Oferujemy też możliwość uruchamiania pociągi na zamówienie dla grup zorganizowanych. Więcej informacji: https://skw.org.pl/oferta/pociagi-na-zamowienie/
Tuż przy końcowej stacji, nasi pasażerowie mogą skorzystać z atrakcji oferowanych przez Nadleśnictwo Marcule, jak Arboretum, czyli przepiękny ogród dendrologiczny, gdzie na powierzchni blisko 8 ha można podziwiać kolekcję kilkuset gatunków drzew, krzewów i bylin strefy klimatu umiarkowanego. Naszych najmłodszych pasażerów z pewnością zainteresuje Centrum Edukacji Przyrodniczej obejmujące leśne ścieżki edukacyjne, tablice informacyjne oraz mini-zoo, w którym można zobaczyć szereg gatunków zwierząt jak m.in.: koniki polskie, osły, sarny, jelenie czy ptactwo.
Wprowadziliśmy możliwość zakupu biletów do Arboretum bezpośrednio u obsługi pociągu. Ograniczy to kolejki przy wejściu do obiektu.
Odcinek Starachowice – Lipie zostanie uruchomiony w terminie późniejszym, po zakończeniu niezbędnych prac remontowych.