Ciuchcią na wakacje

W akcji letniego wypoczynku dzieci w tym roku włączył się również starachowicki Urząd Miejski.

Oto informacja z serwisu internetowego Urzędu Miasta

27 czerwca 2008
Ciuchcia na wakacje

Kolejką wąskotorową do Lipia wyjechały dzieci ze starachowickich “zerówek” z okazji rozpoczęcia pierwszych w życiu wakacji. Akcję wsparł prezydent Wojciech Bernatowicz.

Imprezę pod nazwą “Wakacje z ciuchcią” zorganizowały Oddział Międzyszkolny PTTK oraz Stowarzyszenie Żuławskiej Kolei Dojazdowej, które jest operatorem Starachowickiej Kolei Wąskotorowej. Wsparł ją prezydent Wojciech Bernatowicz. Choć na kolei zwykle sprawdzane są bilety, tym razem dzieci do Lipia mogły dojechać za darmo. Towarzyszący im dorośli musieli jednak sięgnąć do portfeli. Kolejka kursowała trzykrotnie, o godz. 10.30, 13.30 i 17.00. W sumie przewiozła ponad 120 osób. Na stacji Lipie na wszystkich czekał grill i ognisko. O tym, żeby dla dzieci nie zabrakło atrakcji zadbał Andrzej Jacek Tarnowski. Po spacerze bardzo ciekawą ścieżką dydaktyczną można było spróbować nie tylko kiełbasek, ale również swoich sił w jeździe na tandemie, czy we wspinaczce (zainteresowani nią byli również dorośli), którą mniej doświadczonym starali się ułatwić instruktorzy. Ci, którzy woleli bardziej tradycyjne dyscypliny sportowe, mieli do dyspozycji boisko. Pogoda dopisała. Wszyscy świetnie się bawili.

– Z uwagi, że bilety dla dzieci nie były datowane, zapraszamy je w dalszym ciągu na niedzielne wyjazdy do Lipia. Przez całe wakacje! – podkreśla Andrzej Cygan, współorganizator wyprawy. Przypomnijmy, że w te wakacje ciuchcia jeździ nie tylko ze Starachowic do Lipia ale także z Iłży do Marcul, gdzie również czeka na turystów niemało atrakcji.

Więcej informacji pod nr tel. 661 095 436. Lub na stronie www.skw.org.pl

źródło: http://www.um.starachowice.pl/news.php?st_id=528