Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to najradośniejsze i najbardziej roześmiane, rozkrzyczane święto ze wszystkich. W Polsce obchodzimy Dzień Dziecka 1 czerwca, na przełomie wiosny i lata, i ten termin sprawia, że kolorowe baloniki, będące jego wesołym symbolem widać praktycznie wszędzie. Cały dorosły świat dokłada starań, aby było to niezapomniane święto dla tysięcy najmłodszych i trochę starszych dzieci, prześcigając się w pomysłach, jak je uatrakcyjnić.

Stowarzyszenie Żuławskiej Kolei Dojazdowej- operator Starachowickiej Kolei Wąskotorowej, organizuje dnia 1 czerwca br. (niedziela – Dzień Dziecka), darmowe przejazdy dla dzieci kolejką wąskotorową z Iłży do Marcul. Kursy zgodnie z rozkładem jazdy, tj.- wyjazdy z Iłży o godzinie 11.00; 14.00 i 17.00. W programie m. in. zwiedzanie wystawy przyrodniczej, spacer po arboretum oraz ognisko z pieczeniem darmowych kiełbasek.

Na Dzień Dziecka z niecierpliwością czekają wszyscy milusińscy i już wiele dni naprzód usiłują odgadnąć, jakie niespodzianki przygotowali im z tej okazji rodzice, dziadkowie, ciocie. W kalendarzowym Dniu Dziecka oczekują zwiększonej dawki przyjemności, łakoci, prezentów, organizacji imprez i większej swobody. Przecież to ich dzień. Tęczowy dzień uśmiechu i radości, jeden z najważniejszych i najobfitszych w roku.

Serdecznie zapraszamy rodziców, dziadków, ciocie, wujków wraz ze swoimi pociechami.

Dla dzieci przygotowaliśmy dyplom: