Połączenie w przyszłym roku?

Kolejka wąskotorowa połączy województwo mazowieckie ze świętokrzyskim.

Jesienią przyszłego roku turyści być może będą mogli podróżować 20-kilometrowym odcinkiem kolei wąskotorowej pomiędzy Starachowicami, a Iłżą. Na razie istnieją dwa oddzielne odcinki trasy. Jej całkowita długość, to prawie 15 kilometrów. Starachowice i Iłża starają się o pieniądze niezbędne do połączenia obydwu linii.

Członek Zarządu powiatu Starachowickiego – Waldemar Wrona poinformował,że brakuje 5 kilometrów torów.
Świętokrzyski odcinek jest nieco dłuższy, a zatem bardziej kosztowny. Większa część projektu ma być finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego. Zarząd województwa wyraził wolę wsparcia przedsięwzięcia kwotą pół miliona złotych. Starachowice zapewnią 307 tysięcy złotych, a pozostałe pieniądze potrzebne do wkładu miasto będzie starało się uzyskać z Ministerstwa Kultury.

Jak dodaje Waldemar Wrona odcinek kolejki w województwie mazowieckim cieszy się większą popularnością.

Linia ze Starachowic do Iłży byłaby drugą taką trasą w regionie. Teraz można podróżować 30-kilometrowym odcinkiem między Jędrzejowem, a Pińczowem. Na odcinku Starachowice-Lipie można podróżować do końca września w każdą niedzielę. Bilet normalny w obie strony kosztuje 10 złotych.

źródło: Polskie Radio Kielce (+ wypowiedzi), 2009-08-12

Radio Kielce

2 komentarze do “Połączenie w przyszłym roku?

 1. asdqwe

  Czy strona SKW jako źródło nie może publikować własnych artykułów, tylko o tym co się u Was dzieje, informują media a Wy to przeklejacie?
  PS. Co to znaczy „Starachowice zapewnią 307 tysięcy złotych”? Czy to UM czy Powiat?

 2. MB Autor wpisu

  Na chwilę obecną, niestety, nie może. Stronę prowadzą wolontariusze, w głównej mierze spoza Starachowic, więc informacje prasowe są z „drugiej ręki”. Ponadto informacje te mają również charakter kronikarski na zasadzie „co o nas piszą”.
  Oczywiście możemy wszyscy ponarzekać, że nie ma bieżących informacji ze źródła tzn. od właściciela SKW, ale bez przesady, nie wymagajmy by na stronie non stop przebywali członkowie Zarządu Powiatu, czy też służby prasowe. Akurat informacja powyższa jest w trybie przypuszczającym i naszym zdaniem nie wymaga takiego dosłownego traktowania. Nie są to ponadto informacje „gorące” i wymagające traktowania jako „supernews”.

  Jeśli chodzi o informacje operatorskie (kursowanie, awarie), staramy się je umieszczać na bieżąco (choć i to się może czasem nie udać – co może wpłynąć na niedoinformowanie – za co z góry przepraszamy). Dlatego mimo wszystko podczas powstania niepewności, prosimy o kontakt telefoniczny do Operatora.

  “Starachowice zapewnią 307 tysięcy złotych” zapewne chodzi o właściciela – powiat. Przytoczone w następnym zdaniu „miasto” jest pomyłką dziennikarską, zwłaszcza, że wypowiadał się przedstawiciel Powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.