Złaz Gwiaździsty w Lipiu

Zaproszenie na Dębową Górę

Prezydent Wojciech Bernatowicz oraz starachowickie koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu zapraszają na turystyczny Złaz Gwiaździsty, który już po raz drugi odbędzie się na Dębowej Górze, najwyższym wzniesieniu Puszczy Iłżeckiej w dniu 17.08.09 (poniedziałek).

Impreza organizowana jest dla uczczenia Ĺźołnierzy Korpusu „Jodła” Armii Krajowej, ktĂłrzy z tego miejsca wyruszyli na pomoc walczącej w powstaniu Warszawie. Organizatorzy złazu proponują uczestnikom wyprawę na trasie Starachowice – Lipie – Dębowa GĂłra. MoĹźliwy jest przejazd kolejką wąskotorową na odcinku Starachowice – Lipie w obie strony, bądĹş dojście tam żółtym szlakiem turystycznym. Stamtąd wyznaczonym na tą okoliczność „szlakiem mogił” na Dębową GĂłrę (ok. 3 km). Wyjazd kolejki ze stacji Starachowice Wschodnie Wąskotorowe nastąpi o godz. 11.

Organizatorzy dopuszczają też możliwość wyboru indywidualnych wariantów tras . Najważniejsze, aby na godzinę 12.30. tam na uczestników złazu czekać będą liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Zaliczać się do nich będzie z pewnością rekonstrukcja fragmentu obozu partyzanckiego oraz pyszna grochówka. Udział w złazie jest bezpłatny. Nie są także wymagane wcześniejsze zgłoszenia. Również przejazd kolejką wąskotorowa jest w tym dniu nieodpłatny. Powrót kolejka z Lipia do Starachowic zaplanowany został na godzinę 16.

– Serdecznie zapraszam wszystkich starachowiczan, a zwłaszcza młodzieĹź ktĂłra mimo wakacji pozostaje w mieście do wzięcia udziału w tej ciekawej wędrĂłwce po lasach starachowickich , ktĂłra będzie nie tylko atrakcyjną wycieczką ale rĂłwnieĹź niekonwencjonalna lekcją historii o mĂłwi prezydent Wojciech Bernatowicz.

źródło: internetowy serwis Urzędu Miasta w Starachowicach