Odcinek Iłża – Marcule dostępny dla niepełnosprawnych

Miło nam zakomunikować dobre wieści, dotyczące dostępności naszej oferty przewozowej na trasie Iłża – Marcule, dedykowanej dla pasażerów z niepełnosprawnościami ruchowymi.
Mianowicie, jeden z naszych wagonów typu “letniak” jest obustronnie wyposażony w rampy dla wózków inwalidzkich, co jest unikatem w skali taboru wąskotorowego eksploatowanego w kraju. Pojemność wagonu pozwala na zmieszczenie ok. 10 osób na wózkach. Ponadto drogi komunikacyjne do peronów w Iłży i Marculach nie posiadają większych barier architektonicznych.
Oznacza to, że osoba na wózku inwalidzkim może bez większych trudności wjechać do wagonu na stacji w Iłży, odbyć podróż naszym pociągiem, a po jej zakończeniu zjechać na peron stacji w Marculach. Następnie, z drobną asystą możliwy jest przejazd ok. 100m odcinka od peronu do Arboretum na terenie Nadleśnictwo Marcule, Lasy Państwowe. Samo Arboretum jest też jest w większości pozbawione barier architektonicznych (poza Alpinarium i pomostami).
Obsługa pociągu zapewni stosowną asystę w trakcie przejazdu, obejmującą m.in. rozłożenie ramp oraz zatrzymanie ruchu samochodowego na przejściu pieszym przy stacji w Marculach, celem umożliwienia jego bezpiecznego przekroczenia.
Zapraszamy 🙂